Komplexní nutriční typologie

Komplexní nutriční typologie je program pro přirozené a trvalé zhubnutí. Jedná se o ucelený systém, díky kterému budete mít opět svou optimální váhu a budete zdraví. Podstata této metody vychází z tisíciletých holistických přístupů ke zdraví, z indické a čínské medicíny, a samozřejmě z aktuálních vědeckých poznatků moderní medicíny.

Komplexní nutriční typologie je garantována odborníky

Autory Komplexní nutriční typologie jsou lékaři a přední odborníci na stravování, v čele s RNDr. Petrem Fořtem, CSc. a MUDr. Ondřejem Nývltem.

RNDr. Petr Fořt, Csc. MUDr. Ondřej Nývlt

Nezávislý odborník, expert a konzultant pro výživu s více než dvacetiletou praxí.

Předseda Lékařské rady, dříve IKEM (Institut klinické a experimentální medicíny) – kardiochirurgie.

Na čem je Komplexní nutriční typologie založena?

Každý člověk je individualita. Nelišíme se jen v DNA, barvě očí, vlasů nebo kůže. Jsme rozdílní i v tom, co náš organismus potřebuje. Každý organismus je jiný. Co je dobré pro jednoho člověka, může uškodit druhému. Tento fakt je nutné si uvědomit zvláště v případě, kdy se chcete začít trápit dietami. Diet existuje bezpočet a každému funguje jiná. Častěji však žádná.

Komplexní nutriční typologie
Pro každého jsou vhodné jiné potraviny, jiné aktivity a celkově jiný režim.

Na tomto poznatku je Komplexní nutriční typologie postavena. Programy na zhubnutí podle Komplexní nutriční typologie jsou sestavovány individuálně, podle metabolického typu každého člověka. Zároveň respektují správné stravovací návyky a samozřejmě i případnou nesnášenlivost některých potravin.

V případě, že byste se rozhodli do programu Komplexní nutriční typologie zapojit, nejdříve zjistíme váš individuální metabolický typ. Ten bude respektovat vaše genetické dispozice. Dáte vašemu organismu přesně to, co potřebuje a ve správném okamžiku.

Současně budete mít k dispozici režim řízeného hubnutí, který bude snadné dodržovat. Zjistíte, jaké potraviny urychlují váš metabolismus, a tedy i hubnutí. Zároveň budete vědět, které potraviny vašemu tělu škodí, a jejich vinou přibíráte na váze. Kromě „správných a špatných“ potravin vám doporučíme i potraviny, které dodají vašemu organismu energii. S jídelníčkem sestaveným podle Komplexní nutriční typologie se budete opět cítit plni energie.

Proč Komplexní nutriční typologie opravdu funguje?

Individualita

Každý člověk je jiný. Rozdíly mezi námi jsou už ve čtyřech krevních skupinách, dvou Rh faktorech, našich předcích, pohlaví, věku, rozdílných návycích a samozřejmě v genetice. Každý organismus potřebuje jinou skladbu a množství živin. Naše tělo pracuje s živinami různě, v závislosti na typu metabolismu a nervové a hormonální regulaci.

Pokud bude mít vaše tělo vhodných živin málo, budete strádat, přibírat na váze a cítit se unaveně. Dodáte-li tělu přesně ty živiny, které potřebuje, budete v metabolické rovnováze. Upraví se vaše váha a celkově se budete cítit lépe.

Komplexnost

Komplexní nutriční typologie, jak už název napovídá, je komplexní systém hubnutí. Jediný komplexní systém u nás. Nejedná se tedy o žádnou jednostrannou dietu. Jde o kombinaci vašeho metabolického typu a holistického přístupu.

Komplexní nutriční typologie využívá znalosti vlivu vnějších i vnitřních faktorů, ovlivňujících zdraví i způsob stravování – a naopak. Ve výsledku budete přesně vědět, jak se stravovat. To má přímý pozitivní vliv na vaše zdraví.

Pro koho je Komplexní nutriční typologie určena?

Vyšetřením Komplexní nutriční typologie by měl projít každý člověk. Nezáleží na tom, jestli zrovna trpíte nadváhou nebo ne. Měli byste vědět, co vašemu tělu prospívá a co ho naopak ničí. Zvláště v dnešní hektické době plné stresu, kdy svůj organismus vytěžujete na 100%.

Individuální konzultace byste se měli zúčastnit co nejdříve. Čím dříve budete vědět, jak váš organismus pracuje a co mu prospívá, tím rychleji budete v lepší kondici. Budete se cítit plni energie, pozitivně a vše budete zvládat snadněji.

Je jedno, jak jste staří. Začít můžete vždycky. Důležité je ale opravdu ZAČÍT. Každým dnem, který promarníte, budete dále od výsledku – optimální váhy, zdravého těla a z toho plynoucí dobré psychiky.

Chci udělat něco pro své tělo. Chci začít hned!

Po třech měsících, když jsem byla na poslední kontrole, jsem měla dole asi 15kilo a -11cm přes boky a bříško. (Jana, 29 let)