Bezhladoveni.cz

Jablečný ocet – váš nový pomocník při hubnutí

V dnešní době bývá jablečný ocet často spojován s hubnutím, ale vždy tomu tak nebylo. Díky svému všestrannému použití a báječným výsledkům ho používali už staří Egypťané, Řekové, Římané, a zmínka o něm se zatoulala dokonce i do Bible.

reklama

Jablečný ocet je vlastně takový všelék. Má významné detoxikační vlastnosti, protože enzymy a kyseliny v něm obsažené ředí krev. Ocet také dokáže tělo zbavit všemožných bakteriálních zárodků. Někteří lidé ho dokonce používají jak prostředek na odstranění skvrn. Je to také jediný ocet, který nevyvolává v těle kyselé reakce, což je dobře, protože překyselené tělo je rájem pro bakterie a nemoci. A takto by se dalo pokračovat dál. Některé informace jsou vědecky podložené, jiné nikoliv. Nemusíte se ho ale bát vyzkoušet. Při správném dávkování vám nemůže ublížit.

Důvodem, proč se tak hojně používá v boji proti nadváze je, že tělu pomáhá s trávením a vstřebáváním potravy. Dokáže také upravit vylučování a celkově má dobrý vliv na střeva. Dále také potlačuje pocity hladu a chuti na různé dobroty.

Jaký jablečný ocet je ten správný?

Než se ale rozhodnete pro hubnutí s jablečným octem, je dobré vědět pár věcí.

reklama

Kaliper od Bezhladovění.cz

FotoPopis
Kaliperační kleště

Pořiďte si vlastní kaliper a zjistěte, kolik máte % podkožního tuku v pohodlí domova

Psalo nám hodně čtenářů, kde kaliper koupit. Na českém trhu není tolik možností a tak jsme se rozhodli, že vám kaliperační kleště seženeme sami. Najdete je v našem obchodě - ještě máme pár kusů skladem. Zařaďte se mezi naše čtenáře, kteří sledují pokroky při hubnutí chytře!

Zaprvé je velice důležité, jaký jablečný ocet si koupíte. Pokud totiž půjdete do běžného supermarketu, nejspíš nejlépe nepořídíte. Většina takových octů je chemicky upravena, filtrována a pasterizována. Těmito procesy se ale zničí prospěšné látky a takový ocet by vám s hubnutím moc nepomohl. Pravý jablečný ocet musí být nepasterizovaný a nefiltrovaný. Má tedy zakalenou barvu a na dně lahve bývá kal usazen. Takový ocet má mnohem lepší chuť než ten chemicky upraven, což jistě oceníte. A vůbec nejlepší je sáhnout po výrobku v biokvalitě, kde máte jistotu, že do sebe nedostanete nic škodlivého.

Některé firmy začaly také vyrábět kapsle s obsahem jablečného octa. Je to dobrá varianta pro ty, kteří chuť octa nesnesou, nebo jim nedělá dobře. Pokud to ale půjde, raději použijte klasický ocet, kde je přeci jenom zachováno nejvíce zdraví prospěšných látek.

Recept na hubnoucí kůru

Na závěr tu pro vás máme tip, jak tento tekutý zázrak užívat.

  • Smíchejte dvě čajové lžičky octa s 2 dcl čisté vody a vypijte každé ráno na lačno. Před tím, než se najíte, je dobré počkat alespoň dvacet minut.
  • Nebo jednoduše vypijte před každým větším jídlem sklenici se lžičkou jablečného octa. Nejlépe dvakrát až třikrát denně.

Obě tyto kůry je potřeba užívat alespoň půl roku s tím, že první výsledky lze pozorovat už po měsíci. Tato kůra se nedoporučuje těhotným a kojícím ženám.

Pokud byste na internetových diskuzích hledali názory lidí týkající se vlivu jablečného octa na hubnutí, tak by vás možná překvapilo množství pozitivních recenzí na tento levný prostředek. Zároveň je ale dobré si všimnou toho, že pokud někdo ocet pochválil, tak vždy k tomu dodal, že sice díky němu zhubl, ale přidal k tomu cvičení a náležitě upravil svůj jídelníček.

 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.


Redakce

Každý den vám přinášíme novinky a zajímavosti ze světa zdravého životního stylu a hubnutí.

Nenechte si ujít

Reklama

První krok pro úspěšné hubnutí – nezávazná konzultace s výživovým specialistou

Nezávazná konzultace je bezplatná nebo za 200 Kč, zálěží na poradně. V rámci nezávazné konzultaci získáte:

ikonkaPopis
free-consultation-list-2

Přesnou bioimpedanční analýzu vašeho těla

Výživový specialista vás změří na přístroji typu InBody / Tanita. Získáte detailní přehled o stavbě svého těla: % podkožního tuku, množství rizikového viscerálního tuku, hmotnost svalové hmoty a kostry, množství vody, metabolický věk, atd. 

free-consultation-list-1

Zjistíte, proč se vám nedaří zhubnout

Specialista vám ihned předá a vysvětlí výsledky diagnostiky. Pro ucelenější pohled se vás poté zeptá na zdravotní historii a váš běžný jídelníček. Na základě všech těchto dat vyhodnotí, jaké jsou vaše největší problémy, a poradí, jak nejlépe dosáhnete vysněné váhy.

Vyberte si město pro více informací

Pokud v seznamu nenajdete to vaše, nezoufejte. Vyberte nejbližší město, přečtěte si všechny informace, podívejte se na zkušenosti klientů, rezervujte si nezávaznou konzultaci a s asistentkou se domluvíte na konzultaci po telefonu či online.

reklama
reklama