Bezhladoveni.cz

Dva tipy na vánoční dárky: Potěšte milovníky zdravého životního stylu

Chcete nadělit rodině a přátelům vánoční dárky, které opravdu využijí? Doporučujeme kalendář zdravých receptů na rok 2020 a nádhernou kuchařku od Grusovky plnou zajímavých receptů.

reklama

Tip na větší dárek: Voňavá kuchařka podle Grusovky

Milovnice jídla a zakladatelka blogu Paleo snadno Lucie Grusová staví svůj jídelníček na čerstvé zelenině, vejcích, mase a oříškách. Vaření se díky tatínkovi věnuje už odmala, ráda objevuje nové suroviny a zkouší nevšední kombinace. Voňavou kuchařku založila na svých oblíbených a prověřených receptech.

Komu udělá kuchařka radost?

 • příznivcům zdravého životního stylu
 • celiakům a lidem, kteří se z nejrůznějších důvodů vyhýbají lepku
 • vegetariánům (téměř třetina receptů je bezmasých)
 • zastáncům výživových směrů paleo, low carb a whole30
 • hlídačům kalorií
 • fandům lokálních surovin
 • začátečníkům i zkušenějším kuchařům
 • všem, kteří nechtějí v kuchyni trávit příliš mnoho času

Ideální vánoční dárek pro maminku, dceru, babičku, ale i zručného tatínka nebo dědečka.

Dárek vyladěný vizuálně i obsahově

V kuchařce najdete 656 stran receptů, které se skládají převážně z masa, zeleniny, vajec, ořechů a semínek. Někdy se o slovo přihlásí také ovoce, mléčný výrobek nebo třeba kvalitní hořká čokoláda.

Součástí krásně vázané knihy jsou nádherné fotografie, díky nimž dostanete na jídlo okamžitě chuť. U každého receptu najdete čas přípravy jídla, počet kalorií a obsah sacharidů, bílkovin a tuků v gramech. Nechybí ani důležitá informace o tom, do jakého výživového směru se jídlo hodí.

Praktické rozdělení ulehčuje výběr receptu

Recepty autorka rozdělila do kategorií snídaní, polévek, hlavních jídel, rychlovek, salátů, chuťovek, dezertů, příloh, domácího pečiva, surovin pro další vaření a jídel na cesty. Autorka připravila čtenářům také užitečné tipy pro nákup a představila netradiční přísady včetně rad pro jejich využití.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Recenze: Voňavá kuchařka podle Grusovky – bez lepku, s minimem sacharidů a hlavně chutně

Tip na menší dárek: Kalendář Paleo snadno pro rok 2020

Kromě kuchařky připravila Lucie Grusová také stolní kalendář plný lákavých receptů, který ozdobí stůl v kanceláři i domácí pracovně. Celý rok 2020 zasvětila zdravému a vynikajícímu jídlu bez lepku, přemíry sacharidů a průmyslově zpracovaných potravin.

Pro koho je kalendář ideální?

 • všechny, kdo rádi pozorují povedené fotografie jídla
 • zastánce zdravého stravování
 • zapálené plánovače, kteří se bez stolního kalendáře neobejdou
 • vyznavače paleo, whole30 a low carb
 • bezlepkáře
 • kuchařské začátečníky i ostřílené mazáky

Každý týden s novým receptem

Kalendář obsahuje 53 receptů odpovídajících výživovým směrům paleo, low carb a whole30. Stojí na zdravých surovinách – zelenině, vajíčkách, zdrojích kvalitních tuků a masu. Díky 21 bezmasým receptům si však na své přijdou i vegetariáni.

Každá strana kalendáře obsahuje kromě podrobného receptu také počet porcí a nutriční hodnoty na jednu porci. V pravé části najdete přehledně seřazený celý týden včetně svátků a aktuální fáze měsíce.

Darujte svým blízkým radost z voňavých receptů a přívalu energie 🙂

 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.


Šárka Jirchářová

Mým velkým koníčkem je vaření a pečení. Nepříjemné střevní onemocnění mě přivedlo na dietu Low-FODMAP, která ve světě sklízí velké úspěchy. Ulehčuje život mnoha lidem se syndromem dráždivého tračníku. Nedostatek informací v našich končinách mě přivedl k psaní vlastního blogu www.lowfodmapdieta.cz.

Nenechte si ujít

reklama
reklama